Dolfos ARTHRO HA na stawy ,sprawdzony skład i działanie!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

22 listopada 2011, 11:13

Też nie jestem jakimś wielkim bogaczem, ale tabletki Dolfosu mają bardzo przystępną cenę i są przy tym bardzo skuteczne. Faktycznie ta Twoja karma Royal mobility jest strasznie droga, ale jak zaczniesz odpowiednią suplementację w przyszłości możesz rozejrzeć się za karmą o połowę tańszą, a która też ma odpowiednie składniki chroniące stawy. Ja wcześniej karmiłem psa Hill'sem, Royalem i Eukanubą, aż na forum polecono mi karmę Fitmin, która okazała się najlepsza ze wszystkich i psu bardzo przypadła do gustu. No i cena też fajna :D Ja na Twoim miejscu zacząłbym od Arthrodol (jeśli psu dolegają bóle) +Arthrofos, albo zamiast arthrodolu, Inflamex - też jest tu bardzo polecany jako świetny środek.
asia32
Posty: 74
Rejestracja: 13 listopada 2011, 12:54

22 listopada 2011, 13:14

doco pisze:Witam przeczytałem prawie całą dyskusję i przyznam szczerze że wymiękam.
Przebrnąłem przez gąszcz środków ich składu itp. i nadal nie jestem pewien co
będzie odpowiednie dla mojej suki.

Jest to rottweiler ("kundweiller") ze schroniska w wieku około 5-7 lat dobre 40kg. Trudno określić.
Jest kochana i chciałbym by oszczędzić jej przykrości jakie miał mój wcześniejszy 8 letni rottweiler,
niestety choroby stawów uniemożliwiły mu chodzenie :(.

Suka ma swoje lata i szczeniakiem nie jest więc nie oczekuje od niej szaleństwa, jednak widzę
że niechętnie się podnosi z legowiska. Chodzi nieco usztywnionym krokiem, liże też kolana łap więc
wnioskuj że ją bolą, po dłuższym kłusie na spacerze lekko kuleje, niestety nie galopuje :(.
Pies nie piszczy, ale moje doświadczenie z tą rasą mówi że są bardzo wytrzymałe na ból.

Proszę poradźcie co przywróci jej formę i odsunie w czasie cierpienie na które z ogromnym bólem serca
patrzyłem poprzednio.

Z wyczytanych postów zrobiłem sobie listę:
-arthroflex
-luposan (wiórki lub tabletki)\
-bayopet
-arthro ha
-inflamex
-arthrodal
-artrofos

... i nieźle się pogubiłem. Teraz jestem na etapie z ostatnich postów więc arthrodal+artrofos, później arthro ha + multiflex.

Co prawda nie jestem bogaczem, ale mogę zapłacić więcej byleby zobaczyć efekty. Kupiłem już kosmicznie drogą RC mobility. Pomóżcie.
Wiesz co, z tego co wyczytałam na tym forum, to RC lata świetności ma za sobą. Nie wiem, czy warto wyrzucać tyle kasy. W mojej opinii (ale tylko i wyłącznie w mojej), po długiej lekturze nt. karm, ich składu, itd., uznałam, że jednymi z najlepszych karm są Acana i Orijen i zdecydowałam się, że będę karmić nimi swojego psa.
To, że Twój pies ma problemy ze stawami, nie oznacza, że koniecznie musisz mu dawać karmę specjalistyczną. Przede wszystkim wybierz mu DOBRĄ karmę, odpowiednią dla niego. A stawami niech się zajmą leki.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

22 listopada 2011, 14:03

Też przymierzam się do wypróbowania Orijen, ale trochę się boję, bo pies wybredza w karmach i jak dotąd tylko Fitmin się sprawdza. A Acana może i skład ma dobry, ale pies miał po niej cały czas gazy i robił ogromne kupy :shock:
dorota m
Posty: 398
Rejestracja: 12 września 2010, 12:54

22 listopada 2011, 15:28

asia32 pisze:
doco pisze:Witam przeczytałem prawie całą dyskusję i przyznam szczerze że wymiękam.
Przebrnąłem przez gąszcz środków ich składu itp. i nadal nie jestem pewien co
będzie odpowiednie dla mojej suki.

Jest to rottweiler ("kundweiller") ze schroniska w wieku około 5-7 lat dobre 40kg. Trudno określić.
Jest kochana i chciałbym by oszczędzić jej przykrości jakie miał mój wcześniejszy 8 letni rottweiler,
niestety choroby stawów uniemożliwiły mu chodzenie :(.

Suka ma swoje lata i szczeniakiem nie jest więc nie oczekuje od niej szaleństwa, jednak widzę
że niechętnie się podnosi z legowiska. Chodzi nieco usztywnionym krokiem, liże też kolana łap więc
wnioskuj że ją bolą, po dłuższym kłusie na spacerze lekko kuleje, niestety nie galopuje :(.
Pies nie piszczy, ale moje doświadczenie z tą rasą mówi że są bardzo wytrzymałe na ból.

Proszę poradźcie co przywróci jej formę i odsunie w czasie cierpienie na które z ogromnym bólem serca
patrzyłem poprzednio.

Z wyczytanych postów zrobiłem sobie listę:
-arthroflex
-luposan (wiórki lub tabletki)\
-bayopet
-arthro ha
-inflamex
-arthrodal
-artrofos

... i nieźle się pogubiłem. Teraz jestem na etapie z ostatnich postów więc arthrodal+artrofos, później arthro ha + multiflex.

Co prawda nie jestem bogaczem, ale mogę zapłacić więcej byleby zobaczyć efekty. Kupiłem już kosmicznie drogą RC mobility. Pomóżcie.
Wiesz co, z tego co wyczytałam na tym forum, to RC lata świetności ma za sobą. Nie wiem, czy warto wyrzucać tyle kasy. W mojej opinii (ale tylko i wyłącznie w mojej), po długiej lekturze nt. karm, ich składu, itd., uznałam, że jednymi z najlepszych karm są Acana i Orijen i zdecydowałam się, że będę karmić nimi swojego psa.
To, że Twój pies ma problemy ze stawami, nie oznacza, że koniecznie musisz mu dawać karmę specjalistyczną. Przede wszystkim wybierz mu DOBRĄ karmę, odpowiednią dla niego. A stawami niech się zajmą leki.[/quote

Asiu , Acana i Orijen są jednymi z wielu karm które mogą ,ale nie muszą poslużyć psu. Cała zabawa polega na tym z karmami, że w wątku Najlepsza Karma tak naprawdę nie ma najlepszej, bo takowej poprostu nie ma. :) Wiemienione są karmy , ktore pod względem skladu i przyswajalności a takze własnych obserwacji służą psom. I marek jest bez liku :)
Doco- większość z nas stosuje Arthrofos Ha , forte i Inflamex . Ja stosuję na przemian Arthrofos HA i Forte . Inflamexu nie probowalam , bo na razie nie bylo takiej potrzeby. :)
asia32
Posty: 74
Rejestracja: 13 listopada 2011, 12:54

22 listopada 2011, 16:59

Dorota, zgadzam się. Dlatego napisałam, że w mojej opinii te karmy są najlepsze. Albo inaczej: wydaje mi się, że akurat te będą najlepsze dla mojego psa:)
doco
Posty: 3
Rejestracja: 22 listopada 2011, 10:18

23 listopada 2011, 07:21

Cóż zacznę od kompletu Arthrofos + Arthrodol i z niecierpliwością będę czekał na rezultaty. Przy okazji czy ktoś wie gdzie można tanio kupić te specyfiki w Warszawie ?
filodendron
Posty: 275
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 15:54

23 listopada 2011, 09:04

doco pisze: Co prawda nie jestem bogaczem, ale mogę zapłacić więcej byleby zobaczyć efekty. Kupiłem już kosmicznie drogą RC mobility. Pomóżcie.
Tę karmę (konkretnie mobility support) wcisnął nam weterynarz, u którego robiliśmy RTG. Po powrocie do domu, na spokojnie poczytałam sobie skład i zaczęłam się zastanawiać, czy mam w domu psa czy kurczaka? ;)
Moim zdaniem lepiej postawić na dobre żywienie (czyli nie głównie kukurydzą i ryżem) plus suplementy, bo wszystko to, co w tej karmie jest "na stawy", czyli chondroitynę, glukozaminę i NNKT, można podać osobno stawiając na porządną bytówkę.
Suplementy chyba najtaniej można kupić przez internet, na allegro lub w sklepach zoo internetowych. W sklepach stacjonarnych zawsze jest jakaś dodatkowa marża.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

23 listopada 2011, 10:57

Jesli chodzi o produkty Dolfosu bardzo dobre ceny ma Krakvet,
Mobility support wcisnął weterynarz -bardzo dobrze ujęte,karma nie warta swojej ceny a jej skłądniki nie zabezpieczą psa z problemami stawów potrzebne są dodatkowe preparaty,tak,że szkoda kasy na tę karmę.
doco
Posty: 3
Rejestracja: 22 listopada 2011, 10:18

23 listopada 2011, 17:18

Pozwólcie że zapytam jeszcze coś offtopic, co poradzicie tan na szybko na suchą skórę i podrażnienia oraz słabą sierść. Będę robił zamówienie i przyślą mi wszystko w jednej paczce.
murakami
Posty: 151
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja: Warszawa

23 listopada 2011, 17:53

W ramach offu: na podrażnienia i suchą sierść możesz nabyć Vetriderm Sensiwet Spray firmy Bayer. U mnie się sprawdził.
dorota m
Posty: 398
Rejestracja: 12 września 2010, 12:54

23 listopada 2011, 21:01

doco pisze:Pozwólcie że zapytam jeszcze coś offtopic, co poradzicie tan na szybko na suchą skórę i podrażnienia oraz słabą sierść. Będę robił zamówienie i przyślą mi wszystko w jednej paczce.
Ważne jest wzmacnianie skóry i sierści od wewnątrz za pomocą kwasów Omega 6, Omega 3 . Możesz nabyć Omegan , Olej łososiowy Brita , albo podawać tran , ostatecznie też oliwę z oliwek , olej z pestek winogron . Te ostatnie, oleje roślinne są slabiej przyswajane od olejow rybnych.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

24 listopada 2011, 08:13

Sprawdzają się takze algi morskie,ale na pierwsze efekty trzeba poczekać około 6 tygodni .
doco
Posty: 3
Rejestracja: 22 listopada 2011, 10:18

24 listopada 2011, 14:05

Dziękuje za pomoc zdecydowałem się na środek VITALIN który zawiera te kwasy.
Jestem pod dużym wrażeniem działania tego forum.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

24 listopada 2011, 21:36

My tez pozdrawiamy i miło,że możemy pomóc.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

29 listopada 2011, 08:45

U mojego psa wróciły poranne bóle stawów. Od 2 tygodni bierze arthrodol + arthrofos. Przez pierwsze kilka dni było super, rano wychodziła na dwór bez sztywności, a teraz znowu kładzie się na trawie i z trudem wchodzi po schodach. Mam jeszcze 2 opakowania arthrodolu, więc będę podawał jeszcze przez miesiąc, może po dłuższym stosowaniu będzie lepiej. Potem Inflamex - przy około 27 kg dalmatyńczyku jaką ilość Inflamexu się podaje? 5 ml czy 7,5 ml?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość