Dolfos ARTHRO HA na stawy ,sprawdzony skład i działanie!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Ania_od_Drixa
Posty: 73
Rejestracja: 06 kwietnia 2009, 08:11
Lokalizacja: śląsk

13 kwietnia 2011, 19:45

podaję ArthroHa od tygodnia - czy jest możliwe żeby pies miał po tym mniejszy apetyt?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

13 kwietnia 2011, 21:53

Niczego takiego wcześniej nie zauważyłem,a składniki użyte w preparacie Arthro Ha ,nie hamują apetytu.
Ania_od_Drixa
Posty: 73
Rejestracja: 06 kwietnia 2009, 08:11
Lokalizacja: śląsk

14 kwietnia 2011, 07:12

Robert A. pisze:Niczego takiego wcześniej nie zauważyłem,a składniki użyte w preparacie Arthro Ha ,nie hamują apetytu.
dzięki Robert, to znaczy że przyczyna musi być inna i jednak badania muszę zrobić :|
Gość

15 kwietnia 2011, 09:37

Witam,

weterynarz polecił dl amojego psa z problemami stawowymi inflamex albo jego "końskie" odpowiedniki - buteless, acheless.
Zastanawiam się czy stosowanie końskiego leku w odpowiedniej dawce oczywiście jest dobrym pomysłem?
Znalazłam też taki preparat, ma jeden składnik więcej, czyy można go użyć również u psa? http://pasi-konik.pl/pl,product,3815700 ... 00,ml.html Weterynarz o nim akurat nie mówił.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

15 kwietnia 2011, 10:31

Bez obaw możesz stosować Ache Less.Podaje moim psom od prawie roku.Oczywiście w odpowiedniej dawce,mozna się odnosić do dawki inflamexu.
Ten drugi preparat nie jest mi znany,ale Ache Less polecam z czystym sumieniem.
Gość

17 kwietnia 2011, 19:24

A co z kwasem hialuronowym można podać? Collaflex wydaje się mieć dobry skład, poza tym jest Orton, i Hialumax Olimpu - co najlepiej?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

18 kwietnia 2011, 07:09

Byłem ogromnym zwolennikiem Kwasu Hialuronowego,ale mam powoli wątpliwości czy jest on przyswajany przez organizm psa(forma tabletek)?
Pokazało sie sporo artykułów na ten temat w necie.Osobiscie zaczynam szukać innych rozwiązań birąc nacisk na medycynę naturalną..
Gość

18 kwietnia 2011, 10:38

Znajomych pies miał podawany Lubric8 - dla koni - w odpowiednio mniejszej dawce, po ciężkiej operacji na dysplazję,i efekty po kuracji były świetne, a zadnych innych preparatów nie dostawał.
she1
Posty: 94
Rejestracja: 01 stycznia 2011, 13:09

18 kwietnia 2011, 13:40

Robert A. pisze:Byłem ogromnym zwolennikiem Kwasu Hialuronowego,ale mam powoli wątpliwości czy jest on przyswajany przez organizm psa(forma tabletek)?
Pokazało sie sporo artykułów na ten temat w necie.Osobiscie zaczynam szukać innych rozwiązań birąc nacisk na medycynę naturalną..
podawałam dla psa przez 3 miesiące Arthro HA, ktorym jak wiadomo jednym ze składników jest kwas hialuronowy i niestety w trakcie podawania tego preparatu pies dostał silego bólu w odcinku piersiowym i kulawizny. Nigdy nie zdarzyło mi się to przy podawania zwykłych preparatów z glukozaminą - domniemywam, że na psa jednak rzeczywiście to nie działa. Od zdarzenia minęły 4 mieisące a pies nie dostał powtórnie żadnego bólu czy też kulawizny(jest na preparatach z glukozaminą i po kuracji czarcim pazurem). Na pewno nie wrócę do preparatów z kwasem hialuronowym.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

18 kwietnia 2011, 15:54

Z Arthro Ha nie miałem problemu-martwi mnie natomiast ten Kwas Hialuronowy i sprzeczne wiadomości na temat jego przyswajania w formie tabletki.
she1
Posty: 94
Rejestracja: 01 stycznia 2011, 13:09

18 kwietnia 2011, 18:05

Robert nie miałeś problemu bo może masz psy "nieproblemowe" w tym sensie, że nie mają problemów związanych ze stawami i stosujesz to jako czysta profilaktykę(ewentualne przyswajanie kwasu wyjdzie po czasie) - mimo wszystko uważam, że do jako takiego leczenia ten preparat jest za słaby.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

18 kwietnia 2011, 19:05

Uczciwie mówiąc to podawałem go z Inflamexem(pózniej z Ache less wersja dla koni),i możliwe ,że dużo pomógł ten drugi preparat teraz to trudno powiedzieć.
Trzeba by było zapytać dr.Jarka jak stosowanie Arthro ha sprawdza się u jego pacjentów?
Natomiast teraz podaje Tumerin I obowiązkowo zioła.
she1
Posty: 94
Rejestracja: 01 stycznia 2011, 13:09

18 kwietnia 2011, 21:24

Robercie a jak sprawdza się Tumerin? Łączysz go jeszcze z Inflamexem? Czy tylko Tumerin plus zioła? Możesz powiedzieć jakie zioła stosujesz przy tych problemach?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

19 kwietnia 2011, 07:34

Tak Tumerin łączę z Ache less przy czym Tumerin trzeba podawać przynajmniej 3 miesiące.

MOJA Fila Brasileiro ma poważne problemy zdrowotne(toczeń rumieniowaty-autoimmunologiczna choroba)-czym bardziej mocny organizm psa tym gorzej.Choroba ta atakuje po kolei cały organizm,nerki,stawy,wątrobę ,serce,oczy,skórę.

She1-to odpowiedż na pytanie czy mam psy problemowe.

O ziołach tylko poza forum.
rafza
Posty: 3
Rejestracja: 28 czerwca 2011, 09:34
Lokalizacja: Lublin

28 czerwca 2011, 15:46

Witam,
kilka dni temu moja sunia, 3-letnia ON-ka, zaczęła kuleć na tylną nogę, na RTG wyszło, że ma dysplazję stawu biodrowego.Link do zdjęcia: http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... 20111.jpg/
Jest niezwykle ruchliwa i w dodatku chuda - teraz waży ok.25 kilo (wcześniej tym się martwiłem, teraz to nawet dobrze).Dostaje od kilku dni serię zastrzyków przeciwzapalnych, jest już poprawa bo przestała kuleć. Wet. zamówił Corta Vet, jutro lub pojutrze zacznę jej to podawać (60 tabletek wystarcza na 1 m-c – cena 180zł). Z tego co podpowiada Robert kilka postów wyżej, z uwagi na cenę od następnego miesiąca chciałbym przejść na Arthrofos i dodatkowo Arthrodol (lub coś zbliżonego). Chyba, że Robert możesz mi jeszcze coś dodatkowego zaproponować coś co jej pomoże, wzmocni. Na pewno kupię siemienie lniane, może jeszcze Tumerin?
Weterynarz ponadto zaproponował abym rozważył zabieg Pectinotomia, pomimo, że pies ma 3 lata to z uwagi na jej budowę (zwarte uda) jest szansa, że to jej pomoże i staw bardziej schowa się w panewkę, nie będzie musiała tyle leków brać. Zastanawiam się czy zostać przy lekach czy jednak spróbować, szkoda mi jej znowu kroić, bo 2-3 miesiące temu przeszła sterylizację.
pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość