Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

tomasi
Posty: 2
Rejestracja: 12 listopada 2015, 22:47

01 listopada 2016, 16:03

Hej,
jaką karmę polecicie dla 7 tygodniowego szczeniaka (mieszaninia pudla oraz cocker spaniela)? W tym momencie ma Canivera Junior Puppy, ale mam wrażenie, że dopiero zaczęła to jeść (sunia jest z nami kilka dni).
Na pewno będzie na suchej karmie. Jaką byście polecili? Do obecnej nie mam zaufania. Mam wrażenie, że trochę za miękko wydala.
Teraz waży 1,5 kg. Docelowo trudno określić. Ile mniej więcej karmy powinna jeść?
p.jablonska2991
Posty: 2
Rejestracja: 11 września 2016, 09:19

02 listopada 2016, 18:59

Witam, od pewnego czasu mam problem z doborem karmy dla mojego buldoga angielskiego.
Jest to dwuletni pies i od samego początku było karmiony mięsem oraz sporadycznie suchą karmą, by w razie dłuższego wyjazdu jego organizm był przyzwyczajony do takiego rodzaju karmy, coby nie jeździć wszędzie z surowym mięsem (dostawał Magnusson). Przez ten czas było idealnie. Jednakże ok pół roku temu zauważyłam rany na całym grzbiecie. Początkowo myślałam, że może to przez czesanie zbyt ostrą szczotką. Po wizycie u lekarza okazało się, że to od karmy. Za radą veta zmieniliśmy karmę na royal canin hypoallergenic i pierwszy worek 10kg dał radę, poprawiło się wszystko. Uszy, skóra, między pazurami. Zaczęliśmy drugi worek i pojawił się problem. Hektor ogólnie jest łakomczuchem ale teraz je karmę jak za karę, znowu pojawiły się bruzdy/rany na grzbiecie, uszy czerwone, między pazurami również. Po wizycie u veta zaproponowano nam Hill'sa, jednak czytając na forach trafiam na negatywne opinie o tej firmie jak i również o royal canin... Kupiłam karmę Trovet DPD Intestinal - Duck & Potato, niby wszystko było okej, ale nie chciał jej jeść a kupy robił za każdym razem gdy wychodził na spacery. Ile by razy nie wyszedł tyle razy trzeba było sprzątać. Kupa nie była zbita, tylko luźnawa i jasna. Poczytałam w Internecie i zakupiłam karmę Taste of the Wild Pacific Stream Canine - nią to już w ogóle nie był zachwycony. Jadł na siłę i strasznie przy tym się ślinił, nie chciał pić wody. Kupy to twarde bubki. Zmieniłam smak - dzisiaj przyszła karma Taste of the Wild High Prairie Canine. Zjadł wszystko - ale coś mi mówi, że nadal będzie problem :(
Coraz bardziej myślę o powrocie na surowe mięso, ale i tak musi mieć dobrą suchą karmę w razie wyjazdów.
Czy mogliby Państwo polecić karmy, które są dobrej jakości? Słyszałam również o karmach dla alergików z hydrolizowanym białkiem, które nie wyrządza szkody dla psa. Czy ktoś z Państwa ma psa na takiej karmie?
Pozdrawiam :)
Gayka
Posty: 307
Rejestracja: 30 stycznia 2010, 21:29

08 listopada 2016, 12:24

Czy ktoś ma doświadczenie z karmami Oven Baked? Podoba mi się skład i sposób produkowania , smak rewelacyjny, próbki pies zjada jak szalony:)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

10 listopada 2016, 15:26

Sposób produkcji taki sam jak ma Magnuson.
wojtek7
Posty: 3
Rejestracja: 01 grudnia 2016, 10:28

01 grudnia 2016, 10:42

Hej. Wpadła mi ostatnio w ręce taka oto naturalna karma dla psa xxxxxxxxxxxxxxxChciałbym was zapytać, czy ktoś z was dawał już swojemu psiakowi taką karmę? Chciałbym żeby mój pies jak najlepiej się odżywiał, myślę, że naturalna karma dla psa jest najlepsza, dlatego przymierzam się do zakupu wspomnianej karmy, ale ważne są dla mnie opinie. Znacie tę karmę, czy wasze psy ją polubiły?
Orenka
Posty: 6
Rejestracja: 28 marca 2016, 16:40

07 grudnia 2016, 10:51

Royal uczulił moją holi niestety :( a szkoda bo słyszałam ze dobra
Mariami

29 grudnia 2016, 20:14

Będę zmieniać karmę 2 letnim psom: sznaucer olbrzym i 2 kundelki (sterylizowana suka 5 kg i pies kastrat 10 kg- oboje z tendencją do tycia). Sznaucerka możliwe, że jest szczenna więc zmiana karmy będzie powolna.
Na razie psy nie mają żadnych alergii i są zdrowe, ale sznaucerka jest okropnym niejadkiem.
Niestety dopiero niedawno "odkryłam" że Royal Canin nie jest karmą dobrej jakości więc szukam czegoś z mięsem, najchętniej bez zbóż, z małą ilością chemii i w porównywalnej cenie.
Jaką karmę kupić sznaucerce- tymczasem chyba już jakaś puppy i będę mieszać z karmą obecną. Czy może do oszczenienia czekać ze zmianą karmy?
Zastanawiałam się nad Brit Care, Fitmin, Mera Dogs, Koebers. Czy te karmy mają w składzie przyswajalne składniki chroniące stawy olbrzyma? Czy powinnam dawać jej jakieś suplementy na stawy? Gdzieś tu na forum ktoś się wypowiadał, że te dodatki "na stawy" w karmach są słabo przyswajalne.
A co kupić maluchom?
husky1811
Posty: 1
Rejestracja: 02 stycznia 2017, 13:27

02 stycznia 2017, 13:42

Witam,

Szukam karmy dla psa do 150zł. Pies to husky i ma 7 lat Wybrałem kilka ale nie wiem która ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Oto kilka moich propozycji. Jeżeli są jakieś lepsze od tych co wybrałem to proszę o podpowiedzi :). Ogólnie pies biega przy rowerze 2 razy w tygodniu wiec dodaje równiez karmy o zwiększonej energii.

Moje propozycje :
http://www.krakvet.pl/brit-care-grainfr ... 18975.html
http://www.krakvet.pl/brit-care-endurance-pg-15604.html
http://www.krakvet.pl/brit-care-sensiti ... 16139.html

http://www.krakvet.pl/fitmin-solution-s ... 17375.html
http://www.krakvet.pl/fitmin-medium-per ... 16902.html
http://www.krakvet.pl/fitmin-medium-mai ... 16901.html

Aha i jeszcze co sądzicie o tej karmie bo skład brzmi dziwnie:
http://www.krakvet.pl/fitmin-solution-s ... 17376.html


Czy brit z kaczka bedzie tu najlepszym wyborem ze wzgledu na maczke miesna z kaczki. Z tego co czytałem lepiej gdy jest maczka w skladzie niz swieze mieso gdyz po wyparowaniu wody zostaje mala ilosc miesa w karmie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

02 stycznia 2017, 21:24

Na Twoim miejscu wybrałbym Brit Care Endurance tym bardziej, że to Husky biegający.Dobry stosunek ceny do jakości.
Super_Girl190
Posty: 1
Rejestracja: 05 stycznia 2017, 16:01

05 stycznia 2017, 16:04

na rynku jest tyle rodzajow karmy ze warto wiedziec na co trzeba zwracac uwage..
deka87
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 23:10

10 stycznia 2017, 23:24

Witam,
docelowo chciałbym przejść na BARF, ale kończy się worek Acany i dopóki się nie dokształcę w tematyce BARF kupię jeszcze "normalną" karmę, proszę o pomoc w wyborze.

Suczka (kundel, podobny do Basenji) ma ponad rok, dokładnie nie wiem, bo znaleźliśmy ją w sierpniu tamtego roku i weterynarze wtedy mówili, że ma ok. roku. Waży ok. 11 kg.

Cenowo do ok. 3,50/dzień, czyli przy uśrednionym dawkowaniu do ok. 25 zł/kg. Niestety na K9 Natural, ZiwiPeak czy liofilizowanego Orijena nas nie stać.

Jak narazie zastanawiam się nad:
1. Alpha Spirit Multiprotein, półwilgotna, 85% surowego mięsa i ryb i 15% kiełków roślin strączkowych, skład: 85% świeżego mięsa i świeżych ryb (25% świeżego kurczaka, 20% świeżej wołowiny, 20% świeżej wątroby wieprzowej, 20% świeżych ryb śródziemnomorskich), kiełki roślin strączkowych (groch zielony, groch biały, soczewica jadalna), jajka, marchew, jagody, gliceryna, wyciąg z Yucca Schidigera, ekstrakt drożdżowy z Sacharomyces cerevisiae, tauryna, glukozamina, siarczan chondroityny. Naturalne konserwanty: tymianek i rozmaryn.

2. Orijen Regional Red, sucha, 75% składników mięsnych, 25% warzyw i owoców, skład: Świeża wołowina Angus (6%), świeże mięso dzika (5%), świeże mięso jagnięce (5%), świeża wątroba wołowa (5%), świeże mięso wieprzowe (5%), świeża wątroba wieprzowa (5%), świeże mięso śledzia (5%), świeża wątroba jagnięca (5%), dehydratyzowane mięso wołowe (4%), dehydratyzowane mięso jagnięce (4%), dehydratyzowane mięso śledzia (4%), dehydratyzowane mięso łososia (4%), dehydratyzowane mięso rdzawca (4%), świeże żołądki wołowe (3%), świeże mięso bizona (3%), tłuszcz jagnięcy (3%), świeże całe jaja (3%), czerwona soczewica, ciecierzyca, zielony groszek, żółty groszek, zielona soczewica, olej ze śledzia (2%), włókno grochu, pochrzyn, lucerna, dynia, dynia piżmowa, szpinak, marchew, jabłka, gruszki, żurawina, czarne jagody, organiczne wodorosty, korzeń lukrecji, dzięgiel litwor, kozieradka, kwiat nagietka, koper słodki, liście mięty pieprzowej, rumianek, mniszek, cząber, rozmaryn witaminy i minerały
Guciontko125
Posty: 1
Rejestracja: 16 stycznia 2017, 19:13

16 stycznia 2017, 19:17

gosc pisze:czesc jaka jest obecnie najlepsza karma na rynku ? niechodzi mi o cene tylko o jakość.

pzdr
deka87
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 23:10

16 stycznia 2017, 20:41

Moim zdaniem K9 Natural, ZiwiPeak, Orijen Freeze Dry.
Medmak24
Posty: 4
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 15:36

20 stycznia 2017, 15:38

sucha karma z jogurtem? :)) ciekawe:) można spróbować skoro psu pasuje :)
Awatar użytkownika
karuskova
Posty: 24
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 20:00

31 stycznia 2017, 19:19

Mój pies lubi jogurt :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość