Domowe jedzenie - jakie ziemniaki ile mięsa

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Seledynka
Posty: 57
Rejestracja: 18 września 2014, 21:27

21 września 2014, 19:39

Witam ,naszego psa karmimy żarełkem gotowanym i zwykle to jest : 4 torebki ryżu, 1.5 kg mięsa i reszta warzywa ( marchewka,kalafior brokul pietruszka seler itd co się nawinie ) z tej ilości mrozimy porcje na codzienne podawanie. Mam pytanie czy podaje odpowiednią ilość mięsa ? W wynikach biochemi wyszedł fosfor 1,83 gdzie norma 0,70/1,60 . I jeszcze jedno pytanie odnośnie ziemniaków ,czy moge ugotować je i podać psu ze skórką czy tylko obrane ?

Pies ma rok i waży 14 kg - buldog francuski
Apocatequil

22 września 2014, 00:10

Jaki suplement wapniowy dostaje Twój pies?
Ogólnie jakie suple dostaje?
Seledynka
Posty: 57
Rejestracja: 18 września 2014, 21:27

22 września 2014, 11:54

Jak przeszedł na domowe jedzenie to miał bardziej urozmaicone bo dostawał jogurty serki jajka jednak od czasu gdzy zaczął mieć problemy skórne weterynarz polecił by karmienie zawęzić do samych posiłków głównych do czasu aż wyjaśnimy co uczula psa,więc teraz do jedzenia dodatkowo dostaje kropelki OfaOlie i preparat witaminowy Wita-Wet i raz w tygodniu skorupke jajka i to wszystko co otrzymuje.
Seledynka
Posty: 57
Rejestracja: 18 września 2014, 21:27

22 września 2014, 21:05

Haaalo :) dobre są proporcje? Bo teraz planuje za dwa dni ugotować ziemniaki z rybą i nie wiem ile kg ziemniaków ile warzyw ile ryby a zawsze gotuje mega gar do zamrożenia
Martines999
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2011, 22:36

22 września 2014, 22:38

Wybacz ale na tym forum nikt swoich psów ziemniakami nie karmi. Zajrzyj na forum hodowców trzody chlewnej. Tam napewno dostaniesz wyczerpującą odpowiedź.
Seledynka
Posty: 57
Rejestracja: 18 września 2014, 21:27

22 września 2014, 23:19

Martines dlaczego tak brutalnie świecisz głupotą :shock: wszystko u Ciebie w normie z głową czy Ty z tych co po kichnięciu psa siedzisz u weta ,prowadzenia na smyczy uczysz u fachowców a zimą buty zakładasz psu by nie zmarzł? Ziemniak to jak każdy wypełniacz a dla psów uczulonych na zboże to dobra alternatywa i nie chrzań mi tu o jego mega szkodliwosci!! Czym karmisz? sztuczną karmą i piejesz z zachwytu? Odpowiadaj na pytania a jak nie znasz odpowiedzi sensownych to znajdź dla siebie wątek w dziale śmietnik.
Gość!

23 września 2014, 06:01

Seledynka, piszesz duży gar ziemniaków do zamrożenia, jeżeli już decydujesz się na gotowanie ziemniaków jako dodatku wypełniającego posiłek dla psa to ziemniak ma być świeży, prosto z wody, przepuszczony przez praskę lub rozgnieciony na miazgę. Nie słyszałam o praktyce mrożenia ziemniaka. Rozmrażałaś ryż, ja tak i po rozmrożeniu wyglada i smakuje jak trociny, warzywa z mięsem są w smaku podobne do przed mrożeniem ryż już nie. Natomiast ziemniaki po ugotowaniu nie nadają się na drugi dzień do spożycia są szkodliwe. Nie wiem jak jest po zamrożeniu. Wiem, że karmienie wypełniaczem w postaci ziemniaków to alternatywa do uczulających zbóż ale ostatnio vet mi tłumaczył, iż psy nie maja enzymu do trawienia skrobi więc nie wiem jak to do końca z tymi ziemniakami. Próbowałaś może kaszę jaglaną nie mylić z jęczmienna to dwie różne kasze.
Gość

23 września 2014, 08:56

Martines999 pisze:Wybacz ale na tym forum nikt swoich psów ziemniakami nie karmi. Zajrzyj na forum hodowców trzody chlewnej. Tam napewno dostaniesz wyczerpującą odpowiedź.
Wyjaśnij mi dlaczego w takim razie w wielu karmach dla psów są ziemniaki ?
gość01

23 września 2014, 10:28

Skrobia znajduje się nie tylko w ziemniakach,ale także w ryżu i kaszach. Psy mają amylazę trzustkową-enzym , który trawi skrobię.
zochaha

23 września 2014, 10:35

Gość pisze:Wyjaśnij mi dlaczego w takim razie w wielu karmach dla psów są ziemniaki ?
to wie nawet dziecko-żeby obniżyć koszty produkcji. wszak ryż, ziemniaki, kasza, kukurydza jest tańsza niż warzywa (o mięsie nie wspominając). po za tym teraz mamy modę na ziemniaki jak kiedyś było tak z ryżem który wyparł pszenicę w karmach
Gość

23 września 2014, 10:53

I uważam, że to jest bardzo dobra moda, bo ziemniaki jako wypełniacz spisują się świetni, nie obciążają żołądka, jelit i wątroby, zawierają dużo potasu, są zdrowe dla nerek. Muszą być tylko świeże.
Ale kurcze, dziwi Was moda na ziemniaki, a nie dziwi Was moda na suche żarcie, które jest jedna wielką tablicą mendelejewa, a tym złym znaczeniu!
aabbbee

23 września 2014, 11:44

Najważniejsze to zachować proporcje 1:1:1 czyli na kilogram mięsa kilogram warzyw i kilogram wypełniacza oczywiście przed gotowaniem.Sama ryba nie jest polecana lepiej jako dodatek ją stosować.Może wypróbuj mięsa mrożone dla psa są do wyboru jeleń,sarna,konina.Ugotuj jeden rodzaj mięsa do tego ryż i np.marchewka lub mieszanka włoszczyzna potrzymaj psa na takiej diecie bez dodatków (serki,jogurty).Nie przejmuj się opiniami że mrożone to be lepsze mrożone niż przetworzone.
Retriver
Posty: 1130
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 08:43

23 września 2014, 12:10

Zdecydowanie za mało mięsa :!: :!: :!: z czego ten pies ma czerpać siłę do życia i budować mięśnie z warzyw czy z węglowodanów. Najgorsze jest to że przypadkowa osoba zasugeruje się wskazaniem i tak będzie karmić psa. Niedobrze

aabbbee, piszesz wypełniacz 1 kilogram przed ugotowaniem - :?: jesteś pewien/a wiesz ile to będzie po ugotowaniu nijak się ma do mięsa.
Martines999
Posty: 218
Rejestracja: 23 czerwca 2011, 22:36

23 września 2014, 12:24

Seledynka pisze:Martines dlaczego tak brutalnie świecisz głupotą :shock: wszystko u Ciebie w normie z głową czy Ty z tych co po kichnięciu psa siedzisz u weta ,prowadzenia na smyczy uczysz u fachowców a zimą buty zakładasz psu by nie zmarzł? Ziemniak to jak każdy wypełniacz a dla psów uczulonych na zboże to dobra alternatywa i nie chrzań mi tu o jego mega szkodliwosci!! Czym karmisz? sztuczną karmą i piejesz z zachwytu? Odpowiadaj na pytania a jak nie znasz odpowiedzi sensownych to znajdź dla siebie wątek w dziale śmietnik.
Na śmietnik to powinny trafić takie posty jak Twoje o karmieniu psów ziemniakami. Proponuje jeszze resztki z maka albo kejefsi sobie załatwić. Wtedy dopiero pies będzie wypasiony :shock: I nie mów, nie pisz mi proszę co i kiedy ja robię ze swoimi psami bo mnie nie znasz, ani moich psów.
Gość

23 września 2014, 12:49

Myślę, ża aabbbe pozła trochę na skróty, bo kwintesencją jej wypowiedzi sią proporcje 1;1;1. To jest stara szkoła karmienia psow i zauwazcie jak kiedyś psiaki dozywały sędziwego wieku... resztki ze stołu - pomijając te produkty szkodliwe, uwazam, że są niezłym urozmaiceniem psiej diety, ale urozmaiceniem, a nie głównym karmieniem. Bo jak Ci zostanie resztka łososia bez przypraw to wyrzucisz, a nie dasz psu?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość