kocięta KORAT szukają nowych domów.

Masz zwierzaczki do sprzedania?? Chcesz kupić pupilka?? Przedstaw tutaj swoją ofertę!

Moderatorzy: Robert A., Jarek

kocięta KORAT szukają nowych domów.

Postautor: koraty » 28 sierpnia 2012, 13:58

Obrazek

KORAT – Kot pięciu serc z Tajlandii

Pochodzenie:
W zbiorach Muzeum Narodowego Bankoku (Tajlandia) znajduje się Smud Khoi – Tajska księga poświęcona kotom. Jak twierdzi anonimowy autor tej księgi, jest tam opisanych 17 kotów, które przynoszą szczęście i 6 które przynoszą pecha.
Korat o futrze w kolorze deszczowej chmury i zielonych oczach uchodzi za symbol dobrobytu i urodzaju. Dawna tradycja głosi, że korata należało podarować młodej parze w dniu ślubu. W niektórych wioskach w północno – wschodniej Tajlandii nadal urządza się pochody z koratem – pryskając go wodą proszą o urodzaj na polach ryżu, lub wkładają do dziecięcego łóżeczka aby zapewnić potomkowi spokojny sen i powodzenie.

Wygląd:
Kot średniej wielkości, dość krępy o mocnej i muskularnej budowie ciała. Jednocześnie elegancki, pełen gracji. Wzięty na ręce zaskakuje – bo choć nie wygląda – jest bardzo ciężki. To za sprawą bardzo dobrze rozwiniętych mięśni.
Futro jest bardzo charakterystyczne – krótkie, ściśle przylegające do ciała z minimalnym podszerstkiem (lub bez niego), jedwabiste w dotyku.
Piękny, niebieski kolor futra, ale barwienie włosów nadaje kotu efekt „srebrzystej aureoli” widocznej szczególnie w tych miejscach, gdzie futro jest najkrótsze – stopy, uszy.
Głowa korata jest w kształcie serca. Ale to nie jedyne serce, jaki ma ten kot. Tak naprawdę jest ich aż pięć! Pierwsze, gdy patrzymy na głowę korata z przodu. Drugie, to kształt całej głowy. Trzecie – głowa widziana z góry. Aby zobaczyć czwarte, trzeba popatrzeć na głowę korata z tyłu. Jest jeszcze jedno, piąte. Najważniejsze. To, które mieści się w klatce piersiowej korata.
Oczy korata są ogromne i zielone. To pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy po spojrzeniu na tego kota.

Charakter:
To kot pełen życia, wylewny, chcący przebywać jak najbliżej swojego opiekuna. Niczego się nie boi, szybko przystosowuje się do nowych sytuacji. Gdy odwiedzają nas goście, chętnie ocenia ich z góry, co daje wrażenie, że tym domem rządzi on – korat.
Nie ma najłatwiejszego charakteru. Jest niesłychanie pewny siebie i oczekuje, że to człowiek dostosuje swoje zwyczaje do jego potrzeb i pomysłów. Jeżeli natomiast człowiek jest chętny do kompromisów i obdarzy korata miłością i uwagą, jakiej potrzebuje – zyska oddanego przyjaciela na całe życie. Korat pójdzie za opiekunem wszędzie i będzie towarzyszył we wszystkich możliwych czynnościach. I pod prysznicem i podczas snu. Korat jest również bardzo dużą gadułą i kiedy właściciel wraca do domu po ciężkim dniu, korat musi opowiedzieć mu, co robił cały dzień sam.
Oprócz tego są to bardzo skoczne koty. Im wyżej, tym lepiej. Korat śpiący na drzwiach, zaraz pod sufitem, to codzienny widok, gdy się z nim mieszka. Nie posiada żadnych hamulców i wskoczy na każdą najwyższą szafkę w domu.

Zdrowie:
Koraty cieszą się dobrym zdrowiem, dzięki temu, że są rasą naturalną, nie krzyżowaną z innymi rasami. Zachowały odporność swoich dziko żyjących przodków.

Na nowy dom czeka 1 kotka i 3 kocurki.

Cena kociaka waha się w zależności od przeznaczenia:
Kotek na kolanka (wykastrowany) - od 2000 zł
Kotek na kolanka i wystawy (wykastrowany) - od 3000 zł
Kotek hodowlany - cena ustalana indywidualnie.

http://www.koraty.eu


Hodowla zarejestrowana w Krakowskim Klubie Felinologicznym.
Kocięta opuszczają hodowlę 2 razy odrobaczone i 2 razy szczepione.
Kocięta na kolanka sprzedawane są wykastrowane. Posiadają chip i książeczkę zdrowia. Na życzenie wyrabiamy paszport.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
koraty
 

Re: kocięta KORAT szukają nowych domów.

Postautor: SleepingSun » 28 sierpnia 2012, 18:31

2000 za kota, bez uprawnień hodowlanych to cena z kosmosu.
Siedem mostów, siedem ran - tak po prostu staniesz tam...
SleepingSun
 
Posty: 3513
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

Re: kocięta KORAT szukają nowych domów.

Postautor: koraty » 01 września 2012, 14:38

Andara:
Obrazek Obrazek

Ametyst:
Obrazek Obrazek

Agat:
Obrazek Obrazek

Awenturyn:
Obrazek Obrazek
koraty
 


Wróć do Ogłoszenia kupna/sprzedaży/inne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości