Głosowanie na schronisko które otrzyma pomoc - kwiecień 2012

Propozycje oraz głoswanie na schroniska które otrzymają pomoc.

Przytulisko Znajdki
12
1%
Koty z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu
0
Brak głosów
Karmiciel '' Praksede"
179
20%
Schronisko dla Zwierząt w Toruniu
697
78%
Schronisko w Opolu,przy ul .Torowej
1
0%
Fundacja Azylu Koci Świat
8
1%

Liczba głosów : 897

Postautor: Marek » 02 kwietnia 2012, 14:12

Witam,

Od dnia 1 kwietnia do dnia 16 kwietnia proszę o zgłaszanie w tym temacie potrzebujących dofinansowania schronisk lub innych podmiotów pomagających bezdomnym zwierzętom. Zgłoszenia powinny zawierać nazwę zgłaszanego podmiotu i jego podstawowe dane (np. miejscowość, strona internetowa).
W okolicach dnia 16 kwietnia utworzona zostanie ankieta (również w tym wątku), w której będzie możliwość głosowania na wcześniej zgłoszone podmioty pomagające zwierzętom.
Głosowanie będzie trwało od około 16 do 30 kwietnia – podmiot, który uzyska największą liczbę głosów otrzyma pomoc w postaci wybranych karm i akcesoriów o wartości:
- sumy rabatów, które Klienci sklepu Krakvet przekazali na rzecz schronisk wybierając odpowiednią opcję podczas składania zamówienia
- kwoty przekazanej przez sklep Krakvet.

Regulamin:

Zasady ogólne
1. Wzięcie udziału w głosowaniu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Zgłaszanie do głosowania
2. Od około 1 dnia każdego miesiąca do około 16 należy zgłaszać schroniska lub inne podmioty pomagające bezdomnym zwierzętom, które wezmą udział w głosowaniu.
3. Pod nazwą „schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom” organizator rozumie każdego typu podmiot, którego podstawowym celem jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami i zapobieganie bezdomności zwierząt.
4. Głosowanie na schronisko lub inny podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom jest otwarte – każdy podmiot pomagający zwierzętom ma prawo wziąć w nim udział, o ile spełnia warunki z punktu 3. niniejszego Regulaminu.
5. Zgłoszenia należy wstawiać w tym wątku, podając podstawowe informacje o zgłaszanym podmiocie (nazwę, miejscowość, stronę internetową itp.).

Głosowanie
6. Około 16 dnia miesiąca zostanie utworzona ankieta, w której będzie można oddać głos na jedno z zaproponowanych schronisk.
7. Aby mieć możliwość oddania głosu należy zarejestrować się na forum i napisać minimum jeden post. Jedna osoba ma prawo do oddania 1 głosu i niedozwolone jest tworzenie przez jedną osobę wielu kont w celu oddania więcej niż jednego głosu.
8. Z jednego komputera (1 adresu IP) może zostać oddany tylko 1 głos.
9. W przypadku stwierdzenia przez administratorów faktu oddawania przez jednego użytkownika kilku głosów lub innych nieprawidłowości związanych z rejestracją kont i głosowaniem, administrator ma prawo do usunięcia kont i/lub odjęcia głosów z nich oddanych.
10. Administrator zakłada dobrą wolę każdego podmiotu zgłoszonego do ankiety i nie będzie podawał do wiadomości publicznej, które głosy zostały odjęte. Jednak w przypadkach ewidentnego i celowego łamania Regulaminu przez któryś ze zgłoszonych podmiotów, administrator ma prawo do dyskwalifikacji podmiotu i nieuwzględniania go w kolejnych głosowaniach.
11. Od momentu rozpoczęcia głosowania temat zostanie zamknięty, a na forum nie będą mogły się pojawić ŻADNE wypowiedzi związane z głosowaniem. Wątpliwości i uwagi dotyczące głosowania można przesyłać moderatorom na PW lub maila.

Rozstrzygnięcie głosowania
12. Schronisko lub inny podmiot pomagający zwierzętom, który uzyska największą liczbę głosów, otrzyma pomoc w postaci wybranych przez nie produktów (karm i żwirków) o wartości:
- sumy rabatów, z których Klienci sklepu Krakvet zrezygnowali na rzecz pomocy schroniskom
- kwoty, którą przeznaczy sklep Krakvet jako wsparcie dla schroniska.
13. Oficjalna informacja o wyniku głosowania i wartości wygranej pomocy rzeczowej zostanie zamieszczona na forum po ostatecznej weryfikacji głosów.
14. Przekazanie wygranej wiąże się ze złożeniem przez Zwycięzcę specjalnego zamówienia na wybrane artykuły priorytetowe (dowolne karmy dla zwierząt i żwirki).
15. W sytuacjach szczególnych Zwycięzca może złożyć dwa lub trzy oddzielne zamówienia (na łączną kwotę określoną w wyniku głosowania). Zamówienia te mogą być składane w różnych terminach i/lub wskazywać różne miejsca dostawy.

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół Krakvet
Marek Batko
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl

Re: Propozycje schroniska które otrzyma pomoc - kwiecień 201

Postautor: Marlena Gracz » 03 kwietnia 2012, 11:05

Witam,
zgłaszam przytulisko Znajdki. Pomóżmy pani Joli, kilka miesięcy temu była blisko wygranej, ale nie udało się. Może tym razem? Naprawdę warto pomóc Znajdkom. Pozdrawiam
Marlena Gracz

Postautor: Boo77 » 03 kwietnia 2012, 20:32

Bardzo proszę o zgłoszenie kilkudziesięciu kotów z Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu. Na ten moment kotów jest około od 50 do 70 ale liczba ta będzie teraz coraz szybciej rosła. W 2011 roku pomogliśmy około 350-ciu kotom.
Boo77

Postautor: burcia » 05 kwietnia 2012, 13:38

Witam , chcialam zgłośić jako kandydata do głosownia '' Praksede" , która zajmuje się od kilkunastu lat bezdomnymi zwierzętami. Karmi około 100 kotów wolnożyjącach w różnych miejscach Warszawy, wyłapuje koty do sterylizacj i jak zajdzie potrzeba chore do leczenia . Ponadto jest głównym budowniczym na forum Miau , domków na zime dla kotow wolnobytujących (http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=132110)

Zawsze chętna do pomocy, do udzielania rad, nigdy sama nie upomina się o pomoc. Jest bardzo skromną osobą, działa bez rozglosu. Kociarzom i karmicielom z Mokotowa jest dobrze znana.
W prowadzonym przez siebie DT. ma gromadke wyrzuconych domowych kotów oraz chore zgarnięte z ulicy z przewlekłymi chorobami nerek, niewidome, kalekie. Prakseda leczy ,oswaja i znajduje nowe domki dla podopiecznych.
Jest jej ciężko finansowo nie jest pod opieką żadnej fundacji nie jest zmotoryzowana, musi sama na swoich barkach zapewnić pożywienie, żwirek i inne środki dla kotow. Prakseda popadła w kłopoty finansowe , ma dużo długu zaciągniętego na kocie potrzeby .
Pomoc z Krakvetu bardzo by ją odciążyła finansowo, poprzez zapewnienie karmy dla podopiecznych na kilka miesiecy .
Poniżej link do wątku Praksedy
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=131307
burcia

Postautor: Fleur » 06 kwietnia 2012, 00:02

Witam,

chciałam dołożyć do zgłoszenia burci informacje o "podmiocie Prakseda" ;) cytując wyjątek z tego, co napisała sama pani Agnieszka:

"Dziękuję za zgłoszenie mnie do konkursu. Chętnie wezmę w nim udział, bo moja kondycja finansowa staje się coraz trudniejsza. Poza koniecznymi opłatami i zapewnieniem sobie skromnego utrzymania, wszystkie swoje dochody (praca zawodowa i ew. weekendowe „fuchy”) przeznaczam na koty. Generalnie jednak sytuacja nie jest do ogarnięcia przez jedną osobę. Bez pomocy dobrych ludzi, nie byłabym w stanie wykarmić kotów, których karmienia już się podjęłam. Jest kilka życzliwych i wiernych mi osób, od których mam pomoc mniej lub bardziej regularną, w różnej formie. Nie jestem (czytaj: moje podopieczne zwierzaki) „pod opieką” żadnej organizacji, jeśli idzie o karmę. Korzystam natomiast z talonów na sterylki z Fundacji Canis oraz skierowań z Urzędu Miasta. Gdy te się wyczerpują, wykorzystuję w tych sprawach Koterię.
Ceny rosną, podopiecznych przybywa. Nie dlatego, że szukam sobie kotów do karmienia, ale dlatego, że np. zmieniając miejsce pracy, zostawiałam tam koty. (Wiadomo, koty są wszędzie.) Po kilku latach karmienia, nie mogłam im powiedzieć: żegnajcie, odchodzę, radźcie sobie same. Więc nadal do nich jeżdżę.
Od ok. roku w związku z nową pracą, przybyło mi do karmienia ponad 20 kotów. Zastałam tu mnożące się stado, karmione mlekiem i zupą z kuchni. Teren duży, zielony. Obecnie mają swój domek ogrodowy i budki ze styropianu mojej produkcji, karmiki. Dlatego do mojej stołówki zimą ściągnęły też koty z pobliskiego osiedla i klasztoru.
W okolicy mojego miejsca zamieszkania mimo systematycznych sterylek, też pojawiają się wciąż nowe koty. Spory procent z nich, to porzucone domowe.

Domowy „azyl” też generuje ogromne koszty – leczenie, utrzymanie czystości (kilka litrów środków chemicznych, ok 8 kg proszku do prania miesięcznie), kolosalne zużycie wody i prądu.
Podsumowując, ew. wygrana w Krakvecie zapewniłaby mi karmę na dłuższy czas. Wtedy zarobione przez siebie pieniądze mogłabym przeznaczyć na spłatę długów (a tych mam nie miało) – czynszowych, u wetów, u osób prywatnych.
I jeszcze kilka refleksji na temat karmicielstwa. Będąc 6 lat na forum, zauważam, że chyba stopniowo zmienia się stosunek do karmicieli. Te kilka lat temu z forum kreował się obraz karmicielki, jako zdziwaczałej staruszki. Karmicielstwo było odbierane jako coś gorszego, mniej ważnego niż tymczasowanie. A jednak bez jedzenia nie ma życia. Gdyby koty nie były karmione pewnie połowa ich populacji wyginęła by z głodu i wycieńczenia. Karmiciele są niezbędni. Szczęśliwie ich postrzeganie się zmienia. Karmi wiele osób w różnym wieku, o różnym społecznym statusie, sterylizują, leczą.
Ponieważ łączę po trosze wszystkie rodzaje kociej działalności (karmienie, łapanki, sterylki, adopcje, domowe hospicjum, itp.) myślę, że daje mi to prawo posilić się o pewne porównania.
Dla mnie osobiście karmienie i praca w terenie, to najbardziej wyczerpująca siły część opieki nad kotami. Tu nie można sobie pozwolić na przerwy, taryfę ulgową. Im gorsza pogoda, tym one bardziej potrzebują kalorycznej karmy. A to oznacza dźwiganie „ton” żarcia w każdych warunkach atmosferycznych, w dzień powszedni i święto.
Myślę, że dałabym nawet rade ogarnąć znacznie większa ilość kotów w domu (czego sobie nie życzę wcale!), gdybym nie musiała biegać z torbami. Praca w warunkach domowych, nawet ciężka, jest czymś zupełnie innym. Przede wszystkim mam ciepło zimą, cień latem, mogę przysiąść na fotelu, odpocząć, słuchać muzyki, coś przekąsić, odłożyć coś na kolejny dzień. Jako karmicielka natomiast nie mogę sobie pozwolić na odłożenia tej pracy na jutro, przeczekać niepogodę, nie mogę zawieść, bo one tam czekają w deszcz i pogodę. I nie jest to wyjście z miseczką przed dom , czy do własnej piwnicy tylko pokonywanie kilometrów pieszo i komunikacją miejską.
Łącznie z tymi w domu karmię ok. setki kotów. (Muszę sprostować info podane w poprzednim głosowaniu do Krakvetu, że nie jest to 150.)
Wiele energii i czasu pochłaniają tez łapanki (zwłaszcza jak nie jest się zmotoryzowanym). Wystawanie czasem godzinami w oczekiwaniu na kota, nieprzespane noce, dźwiganie kotów na sterylki, potem odwożenie ich na miejsce bytowania. To też niezła harówka.
Poniżej zacytuję swój własny post sprzed kilku lat. Dobrze oddaje ten klimat jaki towarzyszy codziennym wypadom w teren.

„ Piszemy z reguły rzeczowo, konkretnie o złapanych kotach, o sterylkach, chorobach, problemach. Na „szarą” codzienność, nieustanne zmagania się z zakupami, szykowaniem, zmywaniem, skradaniem się, wyczekiwaniem z niepokojem na koty, nocnymi powrotami, z reguły nie ma czasu i siły. A jednak czy nasze nocne życie jest szare? Dokładnie przeciwnie. Nie jedną książkę mogłabym napisać z tych moich nocnych eskapad od lat ........ nie pamiętam już ilu.
…… wymykam się ukradkiem z torbami. Obchód zajmuje mi od 1,5 do 3 godzin, rewir nie mały. A nieraz trzeba kilka kółek zrobić bo z psami jeszcze chodzą, bo jakaś młodzież na rogu balanguje i po kotach ani śladu, bo ktoś zaparkował po okienkiem piwnicznymi i dostępu nie ma.
Poznałam chyba wszystkich okolicznych nurków śmietnikowych. Niektórzy bardzo usłużni „może pani latatką poświecić”, „a ta puszeczka jak nie potrzebna, to ja zabiorę”. Miejscowych meneli już dawno przestałam się bać. Nawet pomóc w czymś potrafią, zwłaszcza jak i dla ich psów coś z torby wygrzebię. Okoliczne nocne dzieci (a takich tu dużo, zwłaszcza w wakacje w nocy w podchody się bawią), już przestały wołać za mną „kociara, kociara”. Kiedyś im powiedziałam, że jak chcą mnie podrażnić to niech wymyślą coś bardziej oryginalnego, bo przecież ja jestem naprawdę kociara. Ale jak wielka była moja satysfakcja, jak jeden z chłopaków kiedyś zapytał mnie czy mogę jego rudzielca wykastrować bo strasznie w domu śmierdzi. Potem po drodze od weta poszliśmy na lody (choć pewnie podrostek wolał by piwo) pogawędziliśmy o sobie „o życiu” Całkiem miły dzieciak się okazał.
Ochroniarze okolicznych apartamentowców w kamerach mnie namierzają „pani to już dzisiaj trzeci raz tu przechodzi, kotki pouciekały?” . Chłopaki nudzą się na służbie, czasem nawet miło zagadają. Odkąd powstały te domy na miejscu bazaru znacznie bezpieczniej się czuję w tamtym rejonie. Miewałam i spotkania z policją czy strażą miejską np. nagle oświetlona reflektorem gdy z klatką-łapką czatowałam w krzakach czy ciemnym kącie stawiałam jedzenie. Chyba jednak na menelkę nie wyglądam, bo najczęściej było to zainteresowanie czy jakaś pomoc nie potrzebna.
Wracam z obchodu często wyczerpana fizycznie i emocjonalnie. Z zazdrością patrzę na okna mijanych domów. W większości ciemno. Śpią już ludki w ciepełku. Gdzie indziej rozbłyska światło telewizora, jakiś filmik leci. A jednak jestem zadowolona. Obowiązek spełniony, brzuszki napełnione. I rekompensuje mi to zmęczenie, często przemarznięcie, przemoczenie, bo wiem, że im gorsza pogoda, tym bardziej mnie te koty potrzebują. A i jeże, i kuny, i nie wiem jakie jeszcze istotki z tej stołówki korzystają.”

Jeżeli daliście radę doczytać do końca ten przydługi post, to chciałam zapewnić, że zamierzam grać fair."

Pozdrawiam serdecznie.
Fleur

Postautor: Cynamon13 » 07 kwietnia 2012, 15:10

Dzień dobry :)
Chciałabym zgłosić Schronisko dla Zwierząt w Toruniu.
Dane:
Schronisko mieści się przy ulicy Przybyszewskiego 3 w Toruniu (87-100).
Tel: (0-56) 622-48-87

http://www.schronisko-torun.oinfo.pl/
Cynamon13

Postautor: psinka1 » 09 kwietnia 2012, 08:23

Prosze o pomoc dla schroniska w Opolu,przy ul .Torowej.

www.schroniskowopolu.pl
psinka1

Postautor: Jana » 11 kwietnia 2012, 21:43

Zgłaszam Fundację Azylu Koci Świat, którą prowadzi Kasia Strzelecka.

http://www.kociswiat.org.pl/
http://www.facebook.com/Fundacja.Azylu.Koci.Swiat/

Koci Świat położony jest we wsi Kątne k/Nasielska 40 km od Warszawy, w starym gospodarstwie rolnym. Obejmuje 4 hektary gruntu na uboczu wsi, dom 80 m2, inne zabudowania i trzy urządzone wybiegi dla kotów oraz psów: 200, 700 i 1000 m2

Informacja od Kasi:
Mieszka u nas w tej chwili około 200 kotów, pomijając inne zwierzaki - blisko 40 psów, 4 kozy, 4 konie... U mojej Mamy mieszka 26 kocich emerytów.
Nie przyjmujemy jakoś spektakularnie dużo zwierzakow, głównie dlatego, że trafiają do nas przeważnie koty trudne do adopcji - zupełne dziki, które nie mogą wrócić na swoje miejsce zamieszkania (brak kończyny, wydłubane oczko itp), koty przewlekle chore z Fivem, mocznicą, albo staruszki. Gdy trafiają do Azylu kociaki lub koty "adopcyjne", zwykle 100% z nich lokujemy w nowych domkach.

Ostatnich kilka miesięcy było dla Azylu wyjątkowo ciężkich.

Pod koniec 2011 roku trafiły do nas 32 koty z tego wątku: viewtopic.php?t=65280 , to nieco dobiło nas finansowo.

Poza tym odnoszę wrażenie, że prawie wszystkie zwierzaki, które ostatnio do nas trafiają, są kosztownie chore. Przykładem jest Beza która do nas przyjechała z drugiego końca Polski: http://www.facebook.com/events/119993181462153/ Wiem, że wzięłam ją świadomie, nie musiałam się tym obciążać, ale nie mogłam patrzeć na takie cierpienie. Teraz Bezunia jest już po badaniach, operacji ucha, sterylce i remoncie zębów :) Przed nią (mam nadzieję) przynajmniej kilka lat życia bez bólu.

Taka, a nie inna sytuacja spowodowała to, że mamy teraz problemy finansowe, jakich nie było od lat. Cała prawie kasa (pozyskiwana na bieżąco) idzie na weterynarię. Kocia spiżarnia świeci pustkami, a samej suchej karmy idzie prawie 10 kg dziennie. Plus puszki, które muszę dać - część dziadków jest bezzębnych, a w dodatku w poprzednim życiu przyzwyczajonych do lepszego jedzenia.
O żwirku już w ogóle nie wspominam...

Dodam od siebie, że znam Kasię Strzelecką osobiście, chociaż w Kocim Świecie byłam tylko raz. Znam Kasię, bo często ją spotykam w lecznicy, a czasem na kocich / zwierzakowych imprezach (dyżurujemy przy 'konkurencyjnych' stoiskach). Kasia nie szczędzi na leczenie swoich podopiecznych, zwierzęta są fantastycznie zaopiekowane. Poza tym Kasia bardzo aktywnie stara się o finanse na działanie Kociego Świata, nawet osobiście robi śliczne dekupażowe rzeczy, które sprzedaje przy okazji imprez.

Kasia jest bardzo pogodną osobą, o niezmierzonych pokładach humoru. Nie jęczy i nie narzeka, nigdy nie słyszałam, żeby się skarżyła na cokolwiek. Więc kiedy Kasia mówi, że jest ciężko, to znaczy, że jest naprawdę bardzo, bardzo ciężko. I, że naprawdę bardzo potrzebuje pomocy.
Jana

Re: Głosowanie na schronisko które otrzyma pomoc - kwiecień

Postautor: Marek » 04 maja 2012, 09:18

Witamy,

W konkursie kwietniowym zwyciezyl Karmiciel ''Praksede". Gratulujemy wygranej!

Klienci rezygnując z należnych sobie rabatów przekazali na rzecz wygranych kwotę 9266. Sklep Krakvet przeznacza 1000 zł jako pomoc dla wygranej - łącznie karmicielka otrzyma pomoc o wartości 10266. Gratulujemy!

W dniu dziesiejszym skontaktujemy się ze zwyciezca w celu poinformowania o wygranej, a za chwilę rozpocznie się konkurs majowy.

Pozdrawiamy,
Zespół Krakvet
Marek Batko
Awatar użytkownika
Marek
www.krakvet.pl

Wróć do Pomoc dla schronisk