Karmy dla kastratów

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia kotów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

31 stycznia 2006, 10:45

Święta racja! Karmę już ograniczyłam- nadal jest to RC kitten, codziennie przeganiam kota i przy okazji siebie też. Oboje ważymy już nieco mniej, a kot jest wyraźnie szczęśliwszy bo ma się z kim bawić. Kropka - wielkie dzięki za wszystkie porady :lol:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

31 stycznia 2006, 23:09

ten temat był już poruszny na łamach forum poptrzcie w starych postach przed podziałem forum na działy. Wybuchła tam też goraczkowa dyskusja i udowadnianie czemu tak a nie tak. Tam też tłumaczyłem moje zdanie ale tak na prawdę nie ma idealnego środka co do żywienia.
Gość

08 lutego 2006, 09:09

ATA pisze:Święta racja! Karmę już ograniczyłam- nadal jest to RC kitten, codziennie przeganiam kota i przy okazji siebie też. Oboje ważymy już nieco mniej, a kot jest wyraźnie szczęśliwszy bo ma się z kim bawić. Kropka - wielkie dzięki za wszystkie porady :lol:
Nie ma za co. Super, że działa. Ja też właśnie stosuję odchudzanie mojego małego, bo mu basior rośnie niespodziewanie. :)
Awatar użytkownika
Gryzia
Posty: 74
Rejestracja: 04 lutego 2006, 23:30
Lokalizacja: Kraków

17 lutego 2006, 21:40

Ja moje kotki kastrowałam ponad 3 lata temu.Zaraz po kastracji do około roku miały niezły apetyt i trochę przytyły. Natomiast im dłużej od kastracji wracały do normy, jadły mniej /choć nigdy im nie ograniczałam jedzenia, suche na okrągło w misce - podobno kotów nie wolno głodzić?
Na dzień dzisiejszy Gryzia wróciła do normy, Kizia chyba też. Nikt nie powiedzial, że są grube.
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

17 lutego 2006, 22:56

Od tygodnia mam już kota-kastrata. Ma teraz taki apetyt, że gdybym mu pozwoliła to jadłby na okrągło. Cały czas się awanturuje i już o piątej rano domaga się jedzenia. Waży już 6 kg (7 mies. 1 tydzień) i za radą mojego weta 1/2 porcji RC Kitten zamieniłam mu na PPP Light. Mam nadzieję, że rzeczywiście tak jak pisze Gryzia po jakimś czasie przyhamuje, bo niedługo nie dam rady taszczyć go do lekarza. Już teraz razem z transporterem i ocieplaczem waży tonę :wink:
Gość

24 lutego 2006, 09:18

Gryzia pisze:Ja moje kotki kastrowałam ponad 3 lata temu.Zaraz po kastracji do około roku miały niezły apetyt i trochę przytyły. Natomiast im dłużej od kastracji wracały do normy, jadły mniej /choć nigdy im nie ograniczałam jedzenia, suche na okrągło w misce - podobno kotów nie wolno głodzić?
Na dzień dzisiejszy Gryzia wróciła do normy, Kizia chyba też. Nikt nie powiedzial, że są grube.
A kto mówi o głodzeniu? :shock: Mój ma się całkiem nieźle i pod brzuchem wiszą mu dwie kieszonki, to do zagłodzenia kota chyba jest daleko jeszcze... :twisted:
kropa75

24 lutego 2006, 09:21

ATA pisze:Od tygodnia mam już kota-kastrata. Ma teraz taki apetyt, że gdybym mu pozwoliła to jadłby na okrągło. Cały czas się awanturuje i już o piątej rano domaga się jedzenia. Waży już 6 kg (7 mies. 1 tydzień) i za radą mojego weta 1/2 porcji RC Kitten zamieniłam mu na PPP Light. Mam nadzieję, że rzeczywiście tak jak pisze Gryzia po jakimś czasie przyhamuje, bo niedługo nie dam rady taszczyć go do lekarza. Już teraz razem z transporterem i ocieplaczem waży tonę :wink:
Ja zauważyłam ostatnio, że karma lepsza jak tłusta. :twisted: Oba moje koty chętniej jedzą to, co tłuste, np. kochają Mastery Kitten (22% fetu).
Myślę, że mieszanie to jest pomysł całkiem całkiem - mój mały ww. karmę pochłania w każdej ilości, mieszankę Mastery i RC Oral (15% fetu) zjada wolniej, mniej chętnie i mniej.
Na wszystko jest sposób. :twisted:
gosc

10 kwietnia 2013, 09:06

Panie doktorze ,
czy te stare watki sprzed podzialu forum na tematy sa jeszcze dostepne? Nie moge ich znalezc, a bardzo chcialabym przeczytac dyskusje na temat zywienia kota kastrowanego. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sunshain
Posty: 426
Rejestracja: 05 grudnia 2008, 14:53

10 kwietnia 2013, 22:15

gosc pisze:Panie doktorze ,
czy te stare watki sprzed podzialu forum na tematy sa jeszcze dostepne? Nie moge ich znalezc, a bardzo chcialabym przeczytac dyskusje na temat zywienia kota kastrowanego. Pozdrawiam
kastracja nie choroba i nie ma co zmieniać karmy
Gość

27 kwietnia 2013, 10:14

mój kotek po kastracji zaczął mniej jeść
Mama Kotka

01 maja 2013, 22:05

Mój Kot ma 9 lat. Kastratem jest od przeszło ośmiu. Przeszłam na karmę Royal i Purina (na wagę) dla kastratów i odchudzoną + odkłaczającą. Waży od paru lat 6-6,5 kg. Jest niewychodzący, więc ruchu ma mało. Teraz więcej śpi, ale ciągle domaga się porcji, a zwłaszcza po przebudzeniu. Przetrzymuję go po 2 h, ale nie odpuszcza. Nauczył się mówić "mama", byleby wyżebrać dodatkową porcję. Nie zjada niczego więcej. Wędlina, mięso, sery itp- mogą sobie leżeć na wierzchu i nie tknie. Tak ma od małego. :D
aniaaaaaaaaaaa

09 maja 2013, 17:54

jaką karmę podawać 3 letniemu kocurowi ?
przed kastracją dostawał orijen'a.
Czym różni się PURINA PRO PLAN Sterilised Salmon od PURINA PRO PLAN Sterilised Turkey ?
I czy to dobry wybór ?
Lub co lepszego podawać kotu ? Zależy mi aby był zdrowy , na karmę mogę wydać max 200 zł za 10 /15 kg
Erika

09 maja 2013, 20:46

Kastracja nie jest chorobą, nie wymaga zmiany karmy. Pokarmy typu sterylized są niczym innym jak wymysłem koncernów, które zarabiają na nich krocie.
Karm kota Orijenem, jeśli mu służy. Kot po kastracji nie powinien dostawać węglowodanów (w ogóle nie powinien ich dostawać, ale to już inna historia), a co ciekawe takie pokarmy sa nimi nafaszerowane, co za tym idzie kot skończy ze zgrabną figurą.... i obtłuszczonymi narządami wewnętrznymi. Jeśli zależy Ci na dobrej diecie dla kastrata, pomyśl o BARF, naturalnie i zero problemów z kamieniami moczowymi.
Sunnytag
Posty: 1
Rejestracja: 02 grudnia 2023, 14:07

02 grudnia 2023, 14:11

Mój kot jest po sterylizacji więc staram się zapewnić mu jak najlepszy pokarm aby nie brakowało mu żadnych witamin ani składników odżywczych i mineralnych. Zaczęłam kupować karme z marki Purina suchą oraz mokrą. Mój kot który jest strasznie wybredny od razu jak tylko spróbował karmy suchej to zjadł całą miseczkę i skończyło się proszeniem, namawianiem i kombinowanie co by mu dać do jedzenia. Wypróbowałam wiele marek ale z Purina udało się i mój kot cieszy się dobrym smakiem karmy oraz jego sierść wygląda super dobrze.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość