Problem z wchodzeniem na łóżko

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

MisterCPL
Posty: 1
Rejestracja: 22 lipca 2015, 16:15

22 lipca 2015, 16:20

Jak rozłożę łóżko to mój 2 miesięczny szczeniak znajdzie miejsce aby wejść na łóżko jak nie śpię to jeszcze go powstrzymam ale w nocy gdy śpię wchodzi bez uprzedzenia i tak przechodzi że go wcale nie czuje czasami nawet jak wejdzie to gryzie mnie
a czasami sika mi na łóżko Proszę o natychmiastową pomoc
Taran
Posty: 1
Rejestracja: 24 lipca 2015, 09:50

24 lipca 2015, 10:00

Wszystko zależy od tego czy chcesz, żeby mógł na łóżko wchodzić, a schodził kiedy sobie życzysz, czy wcale ma nie wchodzić.
Jeśli w grę wchodzi pierwsza opcja musisz go nauczyć komendy schodzenia z łóżka nagradzając na początku każdą prawidłową reakcję. Nie stosuj przemocy, nie pomaga, będzie wchodził kiedy nie patrzysz. Jeśli w ogóle ma nie wchodzić, najlepiej mu to uniemożliwić np. kładąc na łóżku rzeczy kanciaste, tak żeby nie mógł się położyć. Sikanie na łóżko może pochodzić z okresu wczesnego szczenięctwa, kiedy pozwalano mu załatwiać się np. na podkłady pieluchowe (podobna faktura)
Ewela0915
Posty: 2
Rejestracja: 28 września 2015, 19:11

02 października 2015, 21:10

Moja sunia też pchała się na łóżka. Jak byliśmy w domu to wiadomo, zajmowaliśmy ją, została nauczona komendy na miejsce i tam dostawała smaka. Jak chce pokazać jak to jest grzeczna to często biegnie na swoje posłanie i tam czeka na nagrodę :wink: Podczas nieobecności w domu, zostawialiśmy na kanapie krzesła położone do góry nogami. Załapała :)
Raul7
Posty: 4
Rejestracja: 14 października 2015, 12:55
Lokalizacja: Płock

14 października 2015, 14:41

Dokładnie tak, forma nagród jest najlepsza. 2 miesiące to szczeniątko, ma pstro w główce :) na pewno nie można wtedy na psa krzyczeć, lub stresować... A co do problemu to ja początkowo kiedy mieliśmy z narzeczoną szczeniaka byłem zdecydowanym przeciwnikiem spania na psa na łóżku. Z czasem mi przeszło i teraz sobie już nie wyobrażam spania bez Suni :)
genia2
Posty: 3
Rejestracja: 25 listopada 2015, 14:25

26 listopada 2015, 18:59

Ja mam szczeniaka i do tej pory ze mną spał, tylko że dziś pierwszy raz oddał mocz na łóżku, od tego momentu mam zamiar go na legowisku na ziemii trzymać, czy słusznie ? zobaczymy, mam nadizeje ze nie będize mi po nocach piszczeć i szczekać bo ja mam często w tygodniu [url]https://baltic-interiors.com/projektowanie-wnetrz-warszawa/[/url] i muszę się wysypiać, a nie ciągle walczyć z praniem po nochach :> . Jak coś to na śmietnik wywalę jego legowisko i może przeniesie się do mnie na łóżko ;p
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2022, 21:29 przez genia2, łącznie zmieniany 4 razy.
ukajali
Posty: 46
Rejestracja: 21 grudnia 2015, 11:42

04 lutego 2016, 11:30

zauważyłam że jak pies nie ma w domu własnego kąta - swojego legowiska czy kocyka na podłodze to pakuje sie na łóżka bo mu zimno i niewygodnie. U nas na poczatku jak jeszcze nie wiedzieliśmy co i jak, tak było. Po zakupie legowiska przestały interesowac go łóżka.
Stokrotkabibelotka
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwietnia 2016, 15:01

19 kwietnia 2016, 15:09

Moja psinka jak była malutka też wchodziła na łózko i chciała spać ze mną, ale mama poradziła mi kup jej legowisko chwile się pomęczysz ale później będzie sama już szła spać do niego. I powiem wam że się sprawdziło. dwa tygodnie odnoszenia w nocy do legowiska aby tam spała ale później spokój sama szła do swojego legowiska spać i tak jest do tej pory. wiec jeśli macie podobny problem to warto kupić legowisko xxxxxxxxxxx
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość