kiedy zacząć szkolić szczeniaka ze schroniska

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

malinowa mamba

11 lutego 2017, 10:43

Witam,

Szukam porady kiedy i od czego zacząć szkolenie szczeniaka ze schroniska. Nasza Mała ma 3 miesiące i jest u nas 10 dni. Przez pierwsze 3 dni była bardzo grzeczna i nie było z nią problemów, ładnie się bawiła, nie gryzła, ale teraz strasznie szaleje. Urządza gonitwy po całym domu, strasznie gryzie ręce i nogi. Ma kilka zabawek, staramy się z nią często bawić, jednak ona zaczyna zabawę normalnie, a po kilku minutach łapie nas zębami za ręce, czy nogi i zaczyna uciekać. W dodatku od kilku dni zaczęła kopulować z naszymi nogami, robi to jak ma dostać jeść i podczas zabawy. Nie wiem jak ją tego oduczyć, bo wydaje mi się, ze poświęcamy jej dużo czasu i uwagi, ale ona woli "dzikie zabawy" i gryzienie. Na razie wychodzi tylko na podwórko (nie ma jeszcze wszystkich szczepień) dlatego długie spacery odpadają. Nie chcemy jej też za bardzo szkolić w domu, bo jest u nas krótko i chcemy żeby się zaaklimatyzowała, ale uczymy ja siad, zostań itp.
Kolejnym problemem jest załatwianie się Małej w domu, ile byśmy nie byli na podwórku ona i tak wszystko "przynosi" do domu, w domu sika wszędzie gdzie się da, nawet na swoje legowisko. Kupiliśmy maty dla szczeniaków, zostawialiśmy na nich papier z jej sikami, ale nic to nie daje, Mała i tak sika gdzie jej się podoba, podnoszenie jej i przenoszenie na podkład nic nie daje, bo ona zdąży załatwić się nim do niej podejdę, a jak ja postawie na podkładzie to się na nim kładzie....
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość